Реєстрація компанії і підприємства з іноземними інвестиціями
Відповідальність за реєстрацію іноземних інвестицій покладена на місцеві адміністрації України. Термін реєстрації обмежений семи днями з моменту подачі відповідних документів на реєстрацію. На Фіскальну службу покладається обов'язок підтвердження того, що іноземні інвестиції фактично внесені і надійшли на баланс підприємства.
Основними нормативними документами, що регламентують реєстрацію іноземних інвестицій є: Закон України «Про режим іноземного інвестування», Постанова Кабінету Міністрів України, яке затвердило «Порядок державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання». Місцеві адміністрації розробляють свої нормативні акти щодо впорядкування проведення реєстрації інвестицій. Так, наприклад, адміністрація Києва розмістила на своєму сайті «Інструкцію про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій». Тому сам процес на перший погляд ніяких складнощів собою не представляє.
Якщо іноземні інвестиції не пройшли державну реєстрацію, то підприємство не має права отримувати гарантії та пільги, передбачені законодавством країни. Не зареєструвати іноземні інвестиції можуть тільки у разі порушення процедури реєстрації. При цьому не допускається відмова у реєстрації через його недоцільність.
Реєстрація іноземних інвестицій - багатоетапний процес. Терміни реєстрації іноземної інвестиції залежать від форми інвестиції (часткова/повна участь у підприємстві, придбання майнових прав (земля, нерухомість), покупка корпоративних прав, спільна діяльність і т.д.).
Реєстрація компанії з іноземними інвестиціями займає три робочих дні. Відлік часу починається після фактичного внесення інвестицій. Порядок інвестування, встановлений урядом країни.
Якщо іноземні інвестиції не пройшли державну реєстрацію, то підприємство не має права отримувати гарантії та пільги, передбачені законодавством країни.
Для реєстрації підприємства з іноземними інвестиціями іноземний інвестор або особа, яка має офіційні повноваження (заявник) звертається із заявою про таку реєстрацію.
Щоб була проведена реєстрація іноземних інвестицій у встановленому законом порядку, необхідно надати пакет документів. Серед них має бути інформаційне повідомлення у трьох примірниках про внесення іноземної інвестиції. Цей документ обов'язково отримує позначку податкової інспекції про фактичне внесення. Ставить її податковий інспектор за місцем фактичного знаходження підприємства.
Також подаються документи, якими підтверджується форма інвестиції від іноземного суб'єкта, серед яких необхідно виділити договори спільної інвестиційної діяльності, установчі документи, а також концесійні договори. У міністерство подаються і документи, що підтверджують вартість інвестицій іноземного походження, наприклад, митна декларація, довідка з банку, документ від оцінювача. Ще буде необхідно докласти до пакету документів квитанцію, що підтверджує внесення плати за реєстрацію.
Спільна інвестиційна діяльність може здійснюватися суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та без створення юридичної особи. Їх робота з іноземними інвесторами здійснюється на основі підписаних договорів (контрактів). Вони обов'язково підлягають державній реєстрації. Проведення такої процедури - це підстава для здійснення іноземної інвестиції. У профільну інстанцію суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності, який є учасником договору (контракту), подає пакет документів.
У нього повинно входити лист зі зверненим про проведення державної реєстрації договору (контракту), інформаційна картка за встановленою формою, копія та оригінал договору (контракту), установчі документи сторін (нотаріально завірені копії), свідоцтво про державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності та реєстрації іноземної юридичної особи.
Компанія «Інформ Актив» готова надати професійне сприяння в реєстрації іноземних інвестицій!
Щоб отримувати наші новини електронною поштою, будь ласка заповніть нижчезазначені поля.