Реєстрація і ліквідація представництва нерезидента
ЕТАПИ РЕЄСТРАЦІЇ І ЛІКВІДАЦІЇ ПРЕДСТАВНИЦТВА
РЕЄСТРАЦІЯ ПРЕДСТАВНИЦТВА НЕРЕЗИДЕНТА
Представництво нерезидента можна визначити, як структурний підрозділ іноземної юридичної особи, який стоїть на захисті його інтересів, і розташований поза місцем знаходження даної юридичної особи. Представництво може знаходиться в будь-якій області і населеному пункті України. Реєстрація представництва в Україні строго регулюється Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність". Реєстрація представництва в Україні, повністю контролюється Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, яке до 9 грудня 2010 носило назву Міністерства економіки.
ЕТАПИ РЕЄСТРАЦІЇ ІНОЗЕМНОГО ПРЕДСТАВНИЦТВА
Реєстрація іноземного представництва буде здійснена після подання документів, серед них - заява, яку дозволяється складати у довільній формі, але обов'язково містить повну назву іноземного суб'єкта, країну походження, місцезнаходження, контакти, кількість іноземних осіб, які отримають робочі місця в даному представництві, місто відкриття та фактична адреса представництва, його організаційно-правову форму, сферу діяльності, номер рахунку та відповідну назву банку, а також позначення мети, ділових відносин з Україною і найближчих перспектив розвитку. Крім заяви, обов'язково повинна бути надана виписка банківської або торговельного реєстру тієї країни, де зареєстрована іноземна юридична особа, довідку з банку, в якому відкрито рахунок, а також довіреність, яка дозволяє здійснення функцій представника, складену згідно із законами країни іноземної юридичної особи. Всі документи, перераховані вище, повинні бути завірені нотаріально, згідно місця їх видачі, а також легалізовані в консульських установах, якщо міжнародними договорами не передбачено інше. Свідоцтво про реєстрацію представництва буде видано протягом 60 днів з моменту виплати державного збору, розмір якого визначає Кабінет Міністрів України.
ЗАКРИТТЯ ПРЕДСТАВНИЦТВА
Закриття представництва здійснюється у разі, якщо представництво було відкрито на основі угоди з іноземною державою, і дана угода була припинена; у випадку судового розгляду, якщо представництво або іноземна компанія порушила Закон України і за рішенням материнської компанії (найбільш поширений випадок).
ЕТАПИ ЛІКВІДАЦІЇ ПРЕДСТАВНИЦТВА ЗА РІШЕННЯМ МАТЕРИНСЬКОЇ КОМПАНІЇ
1 етап. Рішення материнської компанії про ліквідацію представництва в Україні.
2 етап. Материнська компанія призначає ліквідаційну комісію (ліквідатора), де вказується повноваження і порядок прийняття рішень ліквідаційною комісією (ліквідатором). Материнська компанія видає Довіреність на уповноважену особу для ліквідації та ведення поточної діяльності. Звітність представництва здається до моменту закриття.
3 етап. Офіційний переклад на українську мову та нотаріальне завірення: 1) рішення про ліквідацію; 2) Доручення уповноваженої особи; 3) Виписки з Судового / Єдиного реєстру; 4) Довідки про резиденство; 5) Рішення про призначення ліквідаційної комісії (ліквідатора); 6) Довіреності на уповноважену особу для ліквідації.
4 етап. Повідомлення в ЗМІ. Повідомлення кредиторів.
5 етап. Закриття рахунків в українських банках (зарплатні проекти).
6 етап. Зняття з обліку і проходження перевірок (за весь час діяльності) в:
6.1. Єдиному соціальном фонді;
6.2. Фонді зайнятості, фонді соціального страхування, страхування від нещасного випадку;
6.3. Зняття з обліку в митних органах;
6.4. Сплата штрафів і донарахувань;
6.5. Повідомлення ГДІП і розірвання контракту.
7 етап. Зняття з обліку в податкових органах. Проходження перевірки. Терміни проведення такої перевірки законодавством не визначені.
8 етап. Закриття останнього банківського рахунку, повернення грошей Материнській компанії.
9 етап. Архівація документів.
10 етап. Отримання рішення Мінекономрозвитку про скасування запису в реєстрі представництв.
11 етап. Зняття з обліку в органах статистики.
12 етап. Знищення печатки.
Орієнтовний час закриття представництва з моменту отримання повного пакету документів: 6 місяців - 2 роки.
Якщо Вас цікавить реєстрація або ліквідація представництва в Україні звертайтесь до нас!
Щоб отримувати наші новини електронною поштою, будь ласка заповніть нижчезазначені поля.