Тел. +38 (044) 221-23-63

Необходимо ли ФЛП после 18.10.2013 регистрировать новую Книгу учета доходов и расходов и переносить в нее данные из Книги, которая велась до даты ее регистрации?

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.

Наказом Міндоходів від 16.09.2013 N 481, який набрав чинності з 18.10.2013, затверджено форму та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат (далі - Книга 481) фізичними особами - підприємцями на загальній системі оподаткування, яким передбачено 9 граф Книги 481, що підлягають заповненню. Разом з тим, наказом ДПА України від 24.12.2010 N 1025, який діяв до 18.10.2013, було затверджено форму Книги обліку доходів і витрат (далі - Книга 1025), в якій фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування заповнювали 12 граф.

Таким чином, порядки ведення Книг обліку доходів і витрат суттєво відрізняються один від одного, тому дані з Книги 1025 не переносяться до Книги 481.

Міндоходів рекомендує фізичним особам - підприємцям на загальній системі оподаткування продовжувати ведення Книги 1025 до кінця 2013 року, а з 01.01.2014 року зареєструвати та вести Книгу 481.

У разі реєстрації в 2013 році Книги 481 фізична особа - підприємець при заповненні та поданні податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний період повинна врахувати показники Книги 1025, що велась нею протягом звітного року до дати реєстрації нової Книги.

 

 По матеріалам: Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби