Тел. +38 (044) 221-23-63

Послуги аутстаффінгу

Аутстаффінг персоналу користується популярністю в даний час. Це один з ефективних способів, що дозволяють мінімізувати витрати підприємства за рахунок оптимізації податків. Під аутстаффінгом персоналу мають на увазі виведення працівників за штат підприємства. Їх оформленням займається спеціалізована компанія-аутстаффер. Схема роботи такої фірми є досить проста.

Сторона, що замовляє послуги аутстаффінгу, підписує угоду з компанією-аутстаффером, яка стає роботодавцем кожного виведеного за штат співробітника. Таким чином, персонал має трудові та цивільно-правові права та обов'язки перед аутстаффінговою компанією. Саме вона займається його повним кадровим та бухгалтерським супроводом. У процесі роботи використовується чинне трудове та податкове законодавство.

Персонал працює в компанії, юридично перебуваючи у штаті зовсім іншого підприємства. Замовник і аутстафінгова компанія співпрацюють на основі цивільно-правового договору, на основі якого персоналом виконуються певні в цьому договорі функції. Послуги аутстаффінгу можна назвати фактичним лізингом персоналу.

Часто поняття аутстаффінгу ототожнюється з аутсорсингом. Однак при аутсорсингу компанія-замовник передає частину своїх функцій виконавцю, як правило, тих, які не мають зв'язку з профільною діяльністю замовника. Аутстаффінг ж має на увазі передачу конкретних працівників. Вони приймаються в штат аутстаффера. Їх передача компанії-замовнику здійснюється на підставі договору про надання персоналу.

У західних країнах аутстаффінг отримав стрімкий розвиток, однак, в нашій країні він не придбав належної популярності. Досить рідко його можна зустріти на практиці. Причина цього полягає в недосконалості чинного вітчизняного законодавства. Раніше відносини, що мають зв'язок з лізингом персоналу, абсолютно не регулювалися законодавством.

Варто зауважити, що термін аутстаффінгу до деякого часу взагалі був відсутній в законодавчих актах. В даний час аутстаффінг в якості послуги з надання персоналу отримав законодавчу основу. Тепер його на законних підставах можна використовувати в повсякденній практиці. Послуги аутстаффінгу стають все більш популярними, оскільки вони вигідні для бізнесу.