Тел. +38 (044) 221-23-63

Относительно деления отпусков на части

Міністерство соціальної політики України

Лист

"Щодо поділу відпусток на частини"

від 05.07.2013 N 290/13/116-13

 

Мінсоцполітики роз'яснило порядок поділу відпусток на частини. 

Нормою статті 12 Закону "Про відпустки" передбачено можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов'язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.

Основна безперервна частина відпустки тривалістю не менше 14 календарних днів є однією з частин щорічної відпустки, яку може бути надано працівнику на його прохання. При цьому ця частина відпустки не обов'язково повинна бути першою, другою чи іншою її частиною.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом "Про відпустки".

З метою недопущення втрат робочого часу роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, також може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її взагалі.

Натомість, соціальна додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, передбачена статтею 19 Закону "Про відпустки", на відміну від щорічної відпустки, поділу на частини не підлягає.

Частково оплачувана відпустка для догляду за дитиною надається жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною віку трьох років (ч. 1 ст. 181 КЗпП). При цьому жінка чи інша зазначена особа може на свій розсуд у будь-який час припинити частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи у такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.