Тел. +38 (044) 221-23-63

Сверхнормативные суточные облагаются военным сбором

Сума, на яку збільшено розмір добових витрат на відрядження понад встановлені норми на підставі рішення керівництва, оподатковується військовим збором на загальних підставах

ДФС у інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 132.02) роз’яснила питання оподаткування військових збором понаднормових сум добових витрат на відрядження. 

Податківці нагадуються, що суми добових витрат для держслужбовців і працівників підприємств та організацій, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, затверджені постановою КМУ від 02.02.2011 р. № 98

Для небюджетних підприємств максимальний розмір добових, які можна віднести до витрат без документального підтвердження, встановлено пунктом 140.1.7 ПКУ (див. також у розділі "Довідники")

Водночас, відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 Розділу ХХ ПКУ, об’єктом оподаткування збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Отже, суми добових, що включаються до витрат платника податку на прибуток у межах встановлених норм, не є доходами працівників небюджетних підприємств, які направляються у відрядження. Суму їх перевищення слід розглядати як інші (компенсаційні) виплати, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами, і підлягають оподаткуванню військовим збором.

Підприємства, установи та організації, які не утримуються за рахунок бюджетних коштів, можуть встановлювати розмір добових в колективному договорі.

Враховуючи вищезазначене, сума, на яку збільшено розмір добових витрат на відрядження понад встановлені норми на підставі рішення керівництва, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

По матеріалам: ДЕБЕТ-КРЕДИТ