Тел. +38 (044) 221-23-63

"Подарок под елку": депутаты приняли изменения в Налоговый кодекс

Вчора ввечері, 28 грудня, Верховна Рада України проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу і деяких законів щодо податкової реформи, які були запропоновані Урядом і погоджені коаліцією. Законопроект № 1578 підтримали 250 нардепа при необхідних 226.

Як повідомлялося раніше, документом передбачається скорочення кількості податків і зборів з 22 до 9.

Податок на прибуток розраховуватиметься на підставі даних бухобліку шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного за даними фінансової звітності, на податкові різниці. Їх визначатимуть платники з доходом понад 20 мільйонів гривень на рік.

Ставка ПДФО із зарплат, що перевищують 10 мінімальних зарплат, підвищена до 20 % (у частині перевищення). Ставка податку для пасивних доходів (процентів, інвестиційного прибутку, роялті) підвищена до 20 %.

Законом також вводиться разове «нульове» декларування доходів, майна і фінансового стану, у тому числі отриманих з порушенням порядку оподаткування, валютного регулювання.

Зауважимо, що безпосередньо перед прийняттям, на засіданні коаліції, було погоджено низку змін до початкового проекту.

Так, система електронного адміністрування ПДВ почне діяти в тестовому режимі з 1 лютого 2015 року.

Як заявив присутній на засіданні Парламенту Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, Кабінет Міністрів має намір внести нові зміни до Податкового кодексу в середині січня 2015 року.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН